Ślub w kolorze – kolorystyczne trendy ślubne 2017

Wraz z ogłoszeniem przez Pantone koloru roku 2017, pojawiło się pełno inspiracji z kolorami. Kolorem roku został GREENERY – soczysta, ciepła zieleń. Bardzo intensywna, wesoła. Nie dla każdego. Jednak do wyboru mamy szerszy zakres kolorów w sezonie wiosennym. Również trendy kolorystyczne zostały przełożone na ślubne propozycje kolorów przewodnich. Tu jednak hitem jest inny odcień zielenie zaproponowanej przez Pantone. Mianowicie, ciemna, lekko przygaszona leśna zieleń – kolor KALE. To on jest kolorem roku w ślubnych trendach. Dlaczego? Zieleń zawsze towarzyszy ślubom. Ostatnio bardzo popularne stały się śluby w stylu rusykalnym czy vintage, które odbywają się na łonie natury, szczególnie w okolicach lasów lub z wykorzystaniem paproci, mchu i innej leśnej roślinności. Ten leśny trend zadecydował o popularności koloru KALE. Zobaczcie i oceńce sami.

KALE jest dość ciemną przygaszoną zielenią i dobrze komponuje się z innymi przygaszonymi kolorami oraz bielą. Będzie dobrym kolorem przede wszystkim dla typów SOFT.

GREENERY – to wspomniana intensywna, radosna zieleń. Przywołuje swoją energią, wiosenny dzień. Ze względu na swoją intensywność i ciepłą temperaturę, będzie pasowała typom CLEAR oraz WARM ze wskazaniem na WIOSNY (CLEAR SPRING oraz WARM SPRING). Łączymy z innymi intensywnymi kolorami, albo monochormatycznie z bardziej spokojnymi zieleniami i bielą.

Obok zieleni, do wyboru mamy aż 3 odcienie niebieskiego: intensywny lazurowy, turkusowy oraz przygaszony niebieski.

ISLAND PARADISE – to jasny turkusowy kolor, który sprawdzi się głównie u typów LIGHT.  Przywodzi na myśl rajski ogród, ślub nad oceanem… ale w wyrafinowanej formie. Do łączenia z bardziej intensywnymi kolorami zarówno ciepłymi (dla typów WARM) jak i chłodnymi (dla typów COOL).

Nie jest to ostatni odcień niebieskiego, dla osób preferujących bardziej wyszukane kolory idealny będzie intensywny, nasycony LAPIS BLUE. Świetnie wyglądać będzie w zestawach kontrastowych i tu idealny będzie dla typów CLEAR. Jeśli zastosujemy go w akcentach i przygasimy innymi kolorami (tak, tak znów zieleń lub inne odcienie niebieskiego) to nada się również dla typów COOL jak i SOFT (naprawdę w akcentach).

Ten sezon jest pełen żywych, energizujących kolorów. Kolejny to FLAME – pięknie nasycony pomarańcz. Mi kojarzy się z Indiami. Idealny dla typów WARM oraz DEEP. Do łączenia różnymi kolorami, ale hitem będzie łączenie  z zieleniami lub odcieniami różu – bardziej stonowanym albo w  moim ulubionym połączeniu z intensywną zółcią czy fuksją, czyli kolorami, o których za chwilę.

Piękny kolor lekko przygaszonej fuksji – PINK YARROW. W połączeniu z chłodniejszymi kolorami (np. monochormatycznie w odcieniach różu) nada się dla typów COOL. Jednak gdy połączymy go z ciepłymi odcieniami zieleni czy pomarańczu (FLAME) stworzymy odważne zestawy dla typów CLEAR czy DEEP (mniej kontrastowe).

PRIMOSE YELLOW to iście wiosenna, radosna żółć. Odcień dość intensywny, ale należący do gamy tych „chłodniejszych” żółci. Może występować jako jedyny kolor (dodatek bieli ładnie go stonuje), albo w połączeniu z innymi intensywnymi kolorami (FLAME, PINK YARROW, LAPIS BLUE, PARADISE ISLAND, GREENERY). Najciekawiej będą w otoczeniu tego koloru wyglądały typy WARM oraz w odpowiednich kontrastowych zestawieniach – typy CLEAR.

Po tej energizującej dawce kolorów, czas się trochę zrelaksować w otoczeniu spokojnych, kojących odcieni. W sezonie wiosenno-letnim Pantone proponuje 3 przygaszone odcienie: PALE DOGWOOD,  HAZELNUT oraz ostatni z odcieni niebieskiego NIAGARA.

PALE DOGWOOD to lekki, ale mocno przybrudzony róż. W porównaniu do róży lansowanych przez Pantone w poprzednich sezonach, wydaje się wręcz wpadać w beż. Ze względu na przygaszenie będzie idealnym tłem dla stylizacji kolorystycznych dla Panien młodych o zgaszonym typie urody (SOFT). Łączymy z innymi zgaszonymi kolorami (KALE, NIAGARA, HAZELNUT) albo intensywniejszymi różami (jeśli będą jasne i bardziej czyste, to typy LIGHT również mogą ten kolor wpleść do swoich stylizacji).

HAZELNUT – piękny jasny orzechowy beż. Beże są kolorami przygaszonymi z domieszką czerni, więc najlepiej podpasują typom zgaszonym (SOFT). Do łączenia z innymi przygaszonymi kolorami. Najmodniej, tak, tak nie mylicie się z zielenią KALE 😉

 

Ostatni, ale uważam wyjątkowo piękny odcień niebieskiego NIAGARA (nazwy kolorów w tym sezonie działają na wyobraźnię, prawda?). Spokojny, przygaszony niebieski, przywołuje na myśl odcień głębokiej wody w pochmurny dzień. Oczywiście dla typów zgaszonych (SOFT). Typy COOL mogą zastosować ten kolor w akcentach i ożywić bardziej intensywnym kolorem.

Który z powyższych kolorów wybralibyście na swój ślub jako kolor przewodni? Koniecznie mi o tym  napiszcie w komentarzach 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s