Wizerunek Pana Młodego

Dużo miejsca poświęciłam Pannie Młodej, teraz coś dla Pana Młodego. Zazwyczaj Pan Młody podchodzi do tematu błaho. Przecież na 2 tygodnie przed ślubem pójdzie i kupi garnitur, krawat, buty oraz skarpetki. Cóż… można i tak. Można też trochę się zastanowić i znaleźć pomysł na siebie. Oryginalność jest w cenie drodzy panowie. Podpowiem Wam jak osiągnąć niebanalny look i być godnym partnerem przy swojej wybrance.

Zacznijmy od garnituru. Klasyka. Ważne, żeby był dobry gatunkowo – to naprawdę widać. Im mniej sztucznych dodatków w składzie tym lepiej. Warto wybierać garnitur z wełny – bez obawy, nawet w upalne dni się sprawdzi, gdyż jest to materiał który świetnie oddycha. Jeśli nie czujesz się pewnie wybierz czarny lub bardziej uniwersalny pod względem typu urody – grafitowy lub granatowy. Jeśli nie boisz się eksperymentować możesz wybrać garnitur w innym kolorze (szczególnie jeśli bierzesz ślub w okresie letnim, lub wasz ślub jest stylizowany np. na retro). Wówczas pojawić się mogą kolory takie jak jasne beże, szarości, brązy, odcienie błękitów i niebieskiego.

garnitur

Źródło: pinterest.com

Jeśli chcesz wyglądać na prawdę z klasą i poczuć się jak James Bond – postaw na smoking. Wraz z przemyślanymi dodatkami sprawi, że będziesz wyglądał jak „milion dolarów” 😉

jamesbond

Źródło: jbsuits.com

W przypadku ślubów nieformalnych warto zrezygnować z klasycznego garnituru i postawić na ciekawą stylizację np. z kamizelką lub szelkami. Zamiast klasycznego obuwia możesz wybrać wygodne trampki, nawet do garnituru! Ciekawym pomysłem są również dobrane kolorystycznie skarpetki męskiej części gości.

rustic

Źródło: pinterest.com

DODATKI

Źródło: pinterest.com

Dodatki. Kiedyś usłyszałam, że biżuterią mężczyzny jest krawat. Trochę w tym prawdy, ale świadomy mężczyzna znajdzie mnóstwo innych ciekawych dodatków, aby stworzyć oryginalny wizerunek. Składają się na nie bukiecik do butonierki (oczywiście skoordynowany z bukietem Panny Młodej), poszetka (to ta chusteczka w kieszonce marynarki ;)), koszula, krawat lub muszka, oryginalne spinki do mankietów (UWAGA: obowiązkowo pod marynarkę zakładamy długi rękaw, a mankiety mają wystawać około 1 – 1,5 cm spod rękawa marynarki!), zegarek, skarpetki, buty.

butonierki

Źródło: pinterest.com

Warto z rozmysłem wyszukiwać i wybierać te elementy, aby żaden z nich nie zepsuł naszych starań w tym wyjątkowym dniu, jak np. sportowy zegarek do smokingu.

pan_mlody_zle

Źródło: pinterest.com

Im mniej formalna uroczystość np. stylizowana na retro czy w stylu rustykalnym, tym może być zabawniej. Jednak nawet przy tych bardziej formalnych można przemycić elementy świadczące o charakterze Pana Młodego. Przykładem mogą być spinki do mankietów.

Pan_mlody19

Źródło: pinterest.com

Ważne jest również to, aby ustalić kolorystyczną wersję ślubu z Panną Młodą. Skoordynowane kolorystycznie dodatki współgrają ze sobą i tworzą spójną oprawę ślubu.

wspolna_paleta

Źródło: pinterest.com

Można również posunąć się dalej i wraz z naszym świadkiem ustalić wspólne motywy ubioru.

swiadkowie

Źródło: pinterest.com

Mam nadzieję drodzy panowie, że Was choć trochę zainspirowałam. Współczesny Pan Młody jest oryginalny i ma pomysł na siebie. Wystarczy trochę poszukać. To co? Do dzieła Panowie!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s