Makijaż ślubny

1W internecie na pewno znajdziecie wiele porad na temat tego jaki powinien być makijaż w tym wyjątkowym dniu. Ja jednak dorzucę swoich kilka rad i przemyśleń, które nasuwają się po ponad 8 latach pracy z klientkami.

Nie napiszę, Wam jak wykonać taki makijaż, gdyż mimo wszystko uważam, że obecnie lepiej zdać się na profesjonalistę (no chyba,  że sama nim jesteś ;)). Napiszę Wam na co zwrócić uwagę i zdradzę kilka moich tajemnic… No więc… jaki powinien być ten makijaż ślubny?

Zaraz wszyscy wykrzykną, że TRWAŁY! I to się zgadza, ale nie wszyscy wiedzą co wpływa na jego trwałość. Wielu myśli, że wystarczy popsikać magicznymi fixerami i już!. Natomiast na trwałość makijażu wpływa cała technika jego robienia – od przygotowania cery, aż do przypudrowania i utrwalenia fixerem! Nie można zaniedbać żadnego etapu. Przez wizażystów makijaż śluby postrzegany jest jako najtrudniejszy z makijaży użytkowych. Musi się prezentować dobrze w świetle dziennym, wieczorowym, posiadać elementy makijażu dziennego i fotograficznego i MUSI sprawić, że Panna Młoda będzie czuła się pięknie i komfortowo.

Jaki powinien być – to trzeba ustalić i to najlepiej podczas rozmowy z klientką i makijażu próbnego. Zawsze staram się namawiać klientkę, na makijaż próbny, gdyż jego pominięcie jest pozorną oszczędnością. Na makijażu próbnym ustalamy potrzeby klientki, kolorystykę makijażu, ja obserwuję jej urodę i dobieram do niej kolory i sposób malowania, ewentualnych korekt kształtu oczu czy twarzy. Podczas malowania „poznaję” jej twarz, tak samo jak fryzjer „poznaje” włosy swoich klientek.  Klientka zaś może sprawdzić jak makijaż będzie się prezentował, jakie wrażenie robi na innych oraz jaka jest jego trwałość. Także zarówno dla mnie jak i dla klientki jest to bardzo ważny etap.

Ponadto ustalamy plan działania także jeśli chodzi o pielęgnację cery. Często klientki same mają świadomość dbania o cerę i uczęszczają do kosmetyczek. Ja czasami daję również porady jak się przygotować. Nie ma w tym nic skomplikowanego: przede wszystkim musimy nawilżać skórę – pijąc dużo wody mineralnej (to potrafi poprawić jej wygląd nawet w tydzień!) oraz stosowanie odpowiedniej pielęgnacji: demakijaż, peelingi, maseczki, nawilżanie. Drogie Panny Młode – pamiętajcie cera jest płótnem dla wizażysty – od jego jakości zależy jakość makijażu!

Klientki często pytają kiedy makijaż próbny wykonywać – rok, miesiąc, tydzień przed wyznaczoną datą ślubu? Nie ma reguły, przypadki są różne. Wg mnie najbardziej komfortowo jest wykonać makijaż próbny około 1 miesiąca – 3 tygodni przed, ale są Panie, które w poniedziałek robią makijaż próbny, a w sobotę biorą ślub. Tu decyzję zawsze zostawiam klientce. Nie ma obaw, że przez okres miesiąca czy 2 ucieknie nam co robiłyśmy, gdyż każdy makijaż rozrysowuję na tzw. face chartach, czyli szkicach, na których zaznaczam jakie kolory gdzie nakładam.

Tak jak wcześniej napisałam na trwałość wpływa także technika wykonania makijażu. Użyte odpowiednio bazy i podkłady, sposób malowania oczu. Ja często spotykam się ze zdziwieniem, że zaczynam makijaż od oczu. Zdarza się, nawet, że klientki pytają czy w ogóle nałożę podkład? Oczywiście, że tak, ale na końcu 😉 taki sposób malowania  podyktowany jest techniką jaką pracuję oraz jest dla mnie i klientki o wiele wygodniejszy, no i trwalszy! Po pomalowaniu jednego oka do końca widzi ona efekt jakiego może się spodziewać i dać mi wskazówki czy tak jest dobrze, czy coś poprawić. Zdarza się, że całość zmywamy. Od tego właśnie jest makijaż próbny 🙂

Gdy oczy mamy skończone możemy nakładać podkład, korektory, pudrować i modelować. Po pomalowaniu ust w końcu nadszedł ten moment, żeby utrwalać 🙂

Ufff… wierzcie mi, że wykonanie takiego makijażu nie zajmuje 15 minut. To praca na przynajmniej godzinę, a podczas makijażu próbnego trwa to nawet dłużej. Za to otrzymujecie gwarancję, że makijaż nie spłynie i nie zważy się po 5 godzinach. Zaś poprawki w trakcie zabawy ograniczycie do pomalowani ust i zmatowienia twarzy bibułkami matującymi (które zawsze polecam, żeby mieć przy sobie).

Fotografia œlubna Poznañ 2 dom_002 IMG_1850 Plener-203AB Dom-32 IMG_9521 IMG_9425

Reklamy

2 myśli w temacie “Makijaż ślubny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s