Trendy jesień/zima 2012/13 a analiza kolorystyczna – co wybrać?

Nadchodzący sezon jesienno-zimowy niesie wiele zmian w kolorystyce. Jak zwykle jest ona bardziej nasycona i ciemniejsza. Jeśli komuś przypadły do gustu letnie pastele, nie będzie musiał się z nimi rozstawać, choć będą one bardziej zgaszone, przybrudzone. Ten sezon to wielki powrót kolorów takich jak bordo, wszelkie odcienie śliwki, granatu i butelkowej zieleni. Oczywiście nie zabraknie czerni. Wiodące tej jesieni trendy kolorystyczne rozpatrzymy w kontekście typów urody. Mam nadzieję, że dzięki temu będzie się Wam łatwiej poruszać między sklepowymi wieszakami 🙂 (poszczególne typy kolorystyczne zostały opisane osobno).

Jeśli polubiłaś letnie pastele to w nadchodzącym sezonie również znajdziesz coś dla siebie. Pastele są jednak bardziej zgaszone, przybrudzone – królują odcienie szarości i brudnego różu w chłodniejszych lub cieplejszych odcieniach. Te kolory sprawdzą się przede wszystkim wśród typów letnich. Jasne Lata mogą po te kolory śmiało sięgać. Chłodne Lata – mogą na tej podstawie stworzyć jaśniejszą bazę ubraniową i uzupełniać je o mocniejsze akcenty. Zgaszone typy Soft – Lato i Jesień również znajdą kolory dla siebie. Zgaszone Lato powinno sięgać po kolory chłodniejsze (szarość, brudny róż), Zgaszona Jesień po te w cieplejszym odcienie (oliwka, gołębi błękit).

Typy kontrastowe oraz te, które potrzebują kolorów bardziej czystych zarówno chłodnych jak i ciepłych powinny wybierać wśród odpowiednich odcieni granatu, fioletów, zieleni. Przypominam, że po czerń mogą sięgać typy kontrastowe (Wiosna i Zima), Chłodna Zima oraz typy Ciemne – Zima i Jesień.

Kolory czyste, zestawiane kontrastowo, zestawy tworzone z mocnymi akcentami sprawdzą się w przypadku Kontrastowej Wiosny i Zimy. Ciepłe Wiosny powinny tworzyć zestawy mniej kontrastowo i wybierać kolory w cieplejszych odcieniach – turkusy, oranże, ciepłe odcienie niebieskiego. Po czyste, chłodne i ciemniejsze kolory powinny sięgnąć również Chłodne Zimy (granaty, szarości, chłodne odcienie ciemnych brązów).

Kolejną kategorią są kolory Ziemi. Jak zwykle nie mogło zabraknąć odcieni neutralnych, cieplejszych lekko przygaszonych. Tu również swoje kolory odnajdą Zgaszone Jesienie i Lata oraz Ciepłe Jesienie. Ceglaste odcienie brązów i czerwieni świetnie się sprawdzą dla Ciepłych czerwieni. Zaś odcienie ciepłe i bardziej zgaszone przypasują Zgaszonym typom jesiennym. Zgaszone Lata sięgną po chłodniejsze odcienie błękitów, brązów i róży. W tej palecie także Chłodne Lata odnajdą coś dla siebie.

Nadchodzący sezon to przede wszystkim powrót kolorów ciemnych, głębokich takich jak śliwka, bordo, granat, butelkowa zieleń. To kolory, które sprawdzą się w przypadku typów Ciemnych – Zimy i Jesieni. Po lżejsze odcienie tych kolorów mogą także sięgać Chłodne Zimy (chłodne fiolety, śliwki czy granaty, butelkowa zieleń), czy Ciepłe Jesienie (bardziej rudawe odcienie bordowego, cieplejsze granaty czy odcienie śliwkowe,), jednak to typy głęboko nasycone będą się w nich pięknie prezentowały.

Jak widać kolorystyka, która będzie królowała w nadchodzącym sezonie jesienno-zimowym jest bardzo bogata i każdy znajdzie dla siebie odpowiednie kolory. Warto jednak wiedzieć, które i świadomie podejmować decyzje zakupowe. Jeśli nie wiesz jaki typ urody prezentujesz zapraszam na analizę kolorystyczną, która pomoże Ci w kreowaniu swojego stylu  i ułatwi poszukiwania właściwych kolorów.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s