Deep Autumn – Głęboka Jesień

Czas na kolejny typ kolorystyczny. Dziś Ciemna Jesień, która na kole znajduje się pomiędzy Ciemną Zimą (która jest jej typem siostrzanym), a Ciepłą Jesienią (tym typem zajmiemy się następnym razem).

Ciemne oczy, skóra, włosy to najbardziej charakterystyczne cechy tego typu. Podobnie jak u Ciemnej Zimy oczy czy włosy są nasycone, wyraziste, ale uroda pozbawiona jest  kontrastów. Natomiast można zauważyć więcej ciepłych tonów – zarówno we włosach, oczach czy karnacji.

Skóra Ciemnych Jesieni ma zawsze ciemny intensywny odcień: oliwkowy, miodowo-brązowy, ciepło-beżowy, oczy są ciemne: orzechowe, mocno piwne lub prawie czarne. Odcień włosów oscyluje wokół barwy ciemnego kasztana, niekiedy jest prawie czarny. Cały wizerunek jest cieplejszy i pozbawiony kontrastów.

Jesieni powinny przeważać tony nasycony, głębokie, ciepłe, chociaż typ ten może używać również chłodniejszych odcieni, zapożyczonych z szafy siostrzanej pory roku – Ciemnej Zimy.

Ciemna Jesień jako jedyna z przedstawicielek jesiennych typów może sięgać po czerń, ale równie efektownie będzie się prezentować w ciemnych, czekoladowych brązach. Podobnie jak Ciemna Zima powinna natomiast zrezygnować z czystej bieli na rzecz kremowych i beżowych odcieni, które powinny być łączone z innymi nasyconymi kolorami. Nie stosuj średnio nasyconych, karmelowych brązów, gdyż będą się zlewały z twoją karnacją. Możesz nosić złoto w mocno żółtym lub miedzianym odcieniu, które również efektownie połączy się z czernią.

Z czerwieni wybieraj mocne, nasycone tonacje tej barwy typu – rubin, burgund, karmin, kardynalska. Jeśli lubisz pomarańcze to efektownie zaprezentujesz się w ciemniejszych, przygaszonych wersjach pomarańczu np. terracota czy głęboki, nasycony oranż. Unikaj zaś żółci – zastępuj ją odcieniami musztardy czy zgaszonego złota.

Jeśli chodzi o niebieski to wybór jest dość ograniczony najlepiej sprawdzi się mocny, fioletowawy niebieski w odcieniu electric blue. Możesz też nosić intensywniejsze tonacje granatu i błękitu pruskiego oraz ciemny turkus. Warto, aby w twojej szafie znalazły się zielenie. Możesz sięgać zarówno po chłodniejsze jak i cieplejsze zielenie, ale tylko w głębokich, nasyconych odcieniach: ciemny szmaragd, ciemne oliwki, odcienie wojskowe, zieleń leśną i morską. Z różami postępuj ostrożnie, śmiało natomiast przebieraj w fioletach, możesz stosować zarówno tony chłodne typu: atramentowy, fiołkowy, jak i cieplejsze – śliwka, oberżyna, jagoda.

Zdradzę, że wiele twoich kolorów będzie na topie w najbliższym sezonie jesienno-zimowym, ale o trendach w następnym wpisie 🙂

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Deep Autumn – Głęboka Jesień

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s