Głęboka, południowa Pani Zima

Po długiej przerwie, wracamy do naszego cyklu z 12 typami urody. Dziś ostatni z typów zimowych – Ciemna Zima, często nazywana też Południową Zimą (określana tak w tradycyjnej analizie kolorystycznej). Naturalna kolorystyka Ciemnej Zimy, jest intensywna, głęboka i najbardziej wyrazista ze wszystkich typów zimowych. Cera, włosy i oczy są utrzymane w chłodnej kolorystyce, aczkolwiek, z tego względu, że siostrzanym typem jest Ciemna Jesień – mogą pojawiać się cieplejsze tony (tu znajdziesz dokładne umiejscowienie Głębokiej Zimy na kole typów urody).

Ten typ urody reprezentują osoby, które mają ciemne oczy, włosy i oliwkową karnację. Jeśli masz jasne oczy: błękitne lub zielone oznacza to, że nie nie jesteś Ciemną Zimą. Najczęściej spotykanym kolorem włosów w tej grupie jest naturalna czerń z lekkim odcieniem brązu, oczy mają wyłącznie ciemny, głęboki odcień oliwki, brązu lub są prawie czarne.

Ciemna Zima (ang. Deep Winter) ma wyrazistą, ciemną urodę, ale nie kontrastową. Z tego względu w garderobie czy makijażu również powinny wybierać głębokie, nasycone kolory, a unikać kontrastów i jaskrawych czy pastelowych barw.

Ten typ urody zdecydowanie powinien unikać bieli lepiej wybrać odcienie kremowe, beżowe, ale zawsze noś je z bardziej żywszymi kolorami. Z brązów wybieraj te ciemniejsze: gorzka czekolada, kasztanowy oraz bardzo ciemne wpadające w czerń. Śmiało sięgaj po ciemną, nasyconą czerwień: burgund, bordo, krwista. Możesz także nosić pomarańcz, ale wybieraj odcienie ciemniejsze, nasycone wpadające w czerwień. Z gamy niebieskości wybieraj nasycone, wpadające w fiolet odcienie: electric blue, indygo oraz granat i ciemny królewski błękit. Z zieleni polecam ciemną i nasyconą zieleń leśną i szmaragdową. Twoją urodę wspaniale podkreślą fiolety – chłodne, wpadające w niebieski oraz te cieplejsze – śliwkowe i jeżynowe odcienie.

Ze względu na głębokie nasycenie Twojej urody śmiało możesz sięgać po czerń, w której będziesz wyglądać świetnie. Kompozycje kolorystyczne na bazie czerni, z dodatkiem nasyconego odcienia z twojej palety to najlepsze rozwiązanie dla ciebie. Bardzo fajnie sprawdzą się też wszelkie motywy zwierzęce. Jako jedyny z typów zimowych możesz sięgać po złoto szczególnie po ciemne tzw. stare złoto. Złotem możesz zastępować z powodzeniem kolor żółty.

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Głęboka, południowa Pani Zima

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s