Po wiośnie nastaje… Zima

Wiem, że po wiośnie nastaje Lato, ale w naszych rozważaniach na temat typów kolorystycznych, pójdziemy pod prąd. Będziemy poruszać się po kole i dziś zaprezentuję Wam siostrzany typ Kontrastowej Wiosny – Kontrastową Zimę. No i Zimy nie będą scharakteryzowane na końcu jak to ma miejsce zazwyczaj. Zatem przechodzimy do grupy zim (koło typów urody).

Cera Kontrastowej Zimy jest gładka, czysta i jasna, wręcz porcelanowa. Włosy mają ciemną barwę, często kruczo-czarną, czasami ciemno brązowe, ale bez kasztanowych refleksów. Generalnie cera i włosy tworzą mocny kontrast. Również oczy, podobnie jak u Konrtastowej Wiosny szkliste i błyszczące. Zwykle mają odcień jasnego błękitu, czasem zieleni, rzadko – jasnego orzecha. Ważnym atrybutem Kontrastowej Zimy jest jej czystość i wysoka kontrastowość (czyli tak jak u Kontrastowych Wiosen). Tym jednak co różni je od Wiosen jest paleta kolorów – jest bardziej wyrazista i chłodna.

Jest to najbardziej kontrastowy ze wszystkich typów urody, dlatego paleta Kontrastowej Zimy będzie zawierała kolory jasne jak i ciemne, ale zestawiane kontrastowo. Najodpowiedniejsze są jaskrawe i mocne kolory o chłodnej temperaturze. Niemniej Kontrastowa Zima może sięgać po niektóre kolory z palety siostrzanego typu, czyli Kontrastowej Wiosny np.: ostrą żółć, krwistą czerwień czy mocny turkus.

Dobrymi kolorami dla Kontrastowej Zimy będzie: biel, czerń – ale zawsze zestawiana kontrastowo z innymi kolorami, ostra fuksja, chabrowy niebieski, błękit królewski, intensywne czerwienie, aż po wpadające w róż, szmaragdowa zieleń, chłodne intensywne fiolety. Kontrastowa Zima dobrze zaprezentuje się również w lodowatych pastelach – czystych, jasnych kolorach, ale należy je zestawiać z innymi nasyconymi kolorami.

Przykładowe zestawienia znajdziecie poniżej:

Przykłady stylizacji pochodzą ze stronynet-a-porter.com oraz asos.com

Reklamy

2 myśli w temacie “Po wiośnie nastaje… Zima

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s