Czysta Wiosna – czysta i kontrastowa

Czas na trzeci  i ostatni z  typów wiosennych. To Czysta Wiosna.  Wiosna, która może być mylona z innymi typami.  Jest intensywna i bardziej kontrastowa niż Jasna Wiosna i chłodniejsza i bardziej czysta w porównaniu z Ciepłą Wiosną.

Cera może być jasna, porcelanowa, jak i beżowa. Zawsze dość czysta, jednolita bez znamion i przebarwień.  Kolor włosów to najczęściej ciepły brąz – od jasnego po ciemny. Wygląd oczu jest najbardziej charakterystyczną cechą Czystej Wiosny. Tęczówka nigdy nie ma głębokiego, matowego koloru, zawsze jest szklista i błyszcząca.

Bardzo ważną cechą Czystej wiosny jest kontrastowość. Cera dość wyraźnie odcina się od ciemniejszego koloru włosów, białkówka wyraźnie kontrastuje z kolorem tęczówki, oprawa oka jest mocna. Ta kontrastowość powinna także być zauważalna w stylizacjach tego typu wiosny.

Czysta wiosna powinna zatem wybierać kolory czyste, dość intensywne, jasne i ciepłe. Ważne jest, alby zestawiać je kontrastowo.  W palecie Czystej Wiosny powinny znaleźć się takie kolory: żółć limonkowa, kanarkowa, jaskrawe odcienie oranżu i łososia, mocne czerwienie – makowa, karminowa. W szafie Czystej Wiosny powinny znaleźć się także wyraziste odcienie róży i błękitów: hot pink, indygo, purpura, błękit królewski, chabrowy, turkus. Z brązów sprawdzą się karmel, czekolada, toffi (prawda, że smakowicie?)

Jeśli Czysta Wiosna jest  chłodniejsza i bardziej kontrastowa zbliża się do siostrzanego typu Czystej Zimy. Może zatem sięgnąć po chłodniejsze kolory siostrzanego typu np. zimny fiolet, szmaragdowa zieleń, chłodny róż czysta biel. Charakterystyczne dla tego typu wiosny jest to, że może nosić czerń, ale w zestawieniu z innymi kolorami.

Poniżej kilka stylizacji i propozycji kolorystycznych. Z aktualnych trendów Czysta Wiosna powinna postawić na mocny kolor i kontrastowe zestawienia.

Stylizacje pochodzą ze stron http://www.asos.com oraz http://www.net-a-porter.com

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Czysta Wiosna – czysta i kontrastowa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s