Z wizytą u Martynki

Tuż przed Bożym Narodzeniem wraz z rodzinką odwiedziliśmy moją kuzynkę i jej rodzinę. Kubuś w końcu mógł poznać swoje kuzynki Amelkę i Martynkę 🙂 Zapytacie, co w tym szczególnego? Celem naszej wizyty, obok rodzinnych odwiedzin, były zdjęcia. Zdjęcia, których wykonania podjął się Sławek Nakoneczny. Uroczą modelką była 1,5 roczna Martynka.

Historia Martynki – w zasadzie jak każdego z nas – zaczęła się w dniu jej narodzin. Rodzice bardzo się cieszyli, po jej narodzinach. Jak się potem okazało – radość była krótka. W niedługim czasie zdiagnozowano u Martynki wiele wad: małogłowie pierwotne, agenezja ciała modzelowatego, zanik prawego nerwu wzrokowego, małozakrętowość w obu półkulach mózgu oraz padaczkę. Wszystkie te terminy medyczne brzmią strasznie same w sobie, jeszcze straszniej jeśli mówi się o nich w kontekście małego dzieciątka.

Rodzice Martynki szybko zaczęli jej rehabilitację. Dziewczynka uczestniczy w rehabilitacji ruchowej, ma zajęcia z muzykoterapeutą, logopedą, jeździ na turnusy rehabilitacyjne. Nie wszystkie te zajęcia są dla niej przyjemne, ale na pewno wszystkie mają na celu wspomaganie jej rozwoju. Rehabilitacja wymaga wiele pracy całej rodziny, wiele poświęceń i wyrzeczeń. To jednak przede wszystkim koszt – spory, ale warty ponoszenia. Efekty rehabilitacji są widoczne, a uśmiech Martynki jest naprawdę ujmujący.

Martynką jest śliczną dziewczynką, pięknie się uśmiecha, oczarowała nas od samego początku. Sławek zrobił piękne zdjęcia, które możecie obejrzeć poniżej. Jeśli zaś chcecie dowiedzieć się więcej o tej cudownej dziewczynce to zapraszam na stronę o Martynce, którą prowadzą jej rodzice.

Zachęcam też Was do pomocy w jej rehabilitacji. Wszystkie środki pieniężne zostają przeznaczone na: wyjazdy dziecka na turnusy rehabilitacyjne, zakup sprzętu rehabilitacyjnego, zakup pomocy dydaktycznych, prywatną rehabilitację.

Warto pamiętać 1% przy rozliczaniu swojego podatku. Wystarczy w odpowiednim miejscu w zeznaniu podatkowym wpisać:

FUNDACJA POMOCY OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM „SŁONECZKO”

NR KRS: OOOO186434

CEL SZCZEGÓŁOWY: MARTYNA BIECKA 117/B

Możecie też przelać pieniążki na konto Martynki:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO” SBL ZAKRZEWO

Nr Konta 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

z dopiskiem

„na leczenie Martyna Biecka nr 117/B”

Każda pomoc daje jej szanse lepszego rozwoju oraz możliwość samodzielnego funkcjonowania w przyszłości.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s