Precyzyjnie czerwone usta

Jeden z głównych trendów makijażowych tej jesieni to czerwone usta. W zasadzie goszczą one na pokazach już od kilku sezonów, ale zawsze w innej odsłonie. Tym razem do łask wraca konturówka, która może być w kolorze zbliżonym do pomadki, albo lekko odbiegać od niej odcieniem. Do czerwonej pomadki można więc zastosować konturówkę w odcieniach pomarańczu, wiśni czy koralu. Do tego możemy bawić się kształtem – tzw. łuk Kupidyna może być bardziej łagodny lub wyostrzony inspirowany makijażem z lat 20-tych XX w.

Odcienie pomadek są dowolne, ale proponuję dobierać je w zależności od typu urody. Ciepłe typy mogą wybierać koralowe i ceglaste odcienie. Chłodne typy wybierają klasyczne czerwienie, aż do ciemno-bordowych, winnych kolorów. Ciekawostką są usta w odcieniu fioletu, które pojawiły się na pokazie YSL.

Jak krok po kroku wykonać czerwony makijaż ust?

  1. Kładąc podkład na twarz, nałóż go także na usta – zdj.nr 1
  2. Konturówką obrysuj dokładnie usta – jeśli są wąskie, albo jedna z warg jest węższa – obrysuj je po zewnętrznej krawędzi. Jeśli usta są pełne – po wewnętrznej – zdj. nr 2 i 3.
  3. Wypełnij obrys pomadką w wybranym odcieniu czerwieni – zdj. 4 i 5 . I gotowe! – zdj. nr 6.
  4. Aby uwypuklić kształt ust,  łuk Kupidyna zaznacz białą kredką, od zewnętrznej krawędzi ust i lekko ją rozetrzyj. Możesz też nałożyć w tym miejscu odrobinę błyszczyka i też go leciutko rozetrzeć. Białą kredką możesz też zaznaczyć  środek dolnej wargi, również od zewnętrznej krawędzi. W ten sposób usta będą wyglądały na pełniejsze. Białą kredką możesz też dokonać lekkiej korekty jeśli gdzieś obsunęła ci się ręka 😉 – zdj. nr 7.
  5. Jeśli chcesz możesz rozjaśnić środek warg – tak jak u Miu Miu – również może do tego posłużyć biała kredka, albo nałożyć na nie błyszczyk – to powiększy usta 🙂 – zdj nr 8.

Przy takim makijażu ust  w wersji dziennej, oczy są jedynie lekko rozświetlone i z wytuszowanymi rzęsami. W wersji wieczorowej można zaszaleć i wykonać ciemny makijaż oczu, tak jak w propozycji Givenchy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s